ANGLIS

Kas svarbu renkantis anglį namų šildymui?

Verta pasidomėti, ar jūsų perkama akmens anglis valyta, plauta, ar su priemaišomis. Plauta anglis, nors ir brangesnė, tačiau gerokai skalsesnė, kaitriau dega, be to, lieka mažiau apnašų ir katilas tarnaus daug ilgiau.

anglis fasuota
  • Fasuota anglis

  • 6€/25kg.

  • Vilnius, Kaunas, Klaipėda

anglis fasuota
  • Plauta anglis

  • 170€/Tona

  • Vilnius, Kaunas, Klaipėda

anglis fasuota
  • Neplauta anglis

  • 120€/Tona

  • Vilnius, Kaunas, Klaipėda

Anglis geriausia kaina Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Utenoje, Alytuje, Panevėžyje, Trakuose, Šiauliuose

Kaip minėta aukščiau, yra daug akmens anglies, tinkamos namų šildymui, rūšių. Pardavinėjama rudoji anglis, kuri nėra visiškai suanglėjusi. Ji neapdirbta, jos kaloringumas mažesnis: taip yra dėl to, kad ji primena ir anglį, ir durpes. Lietuvoje jos parduodama gana mažai: tik apie 1 proc. visų kurų. Pilnai suanglėjusi anglis brangesnė ir geresnė, labiau tinkama vartojimui. Ji pagrinde įvežama iš Rusijos, kur gausu anglies kasyklų. Tokią anglį apdorojus fabrikuose, kur ji išgryninama ją plaunant, pašalinama nereikalinga uoliena. Tokia anglies rūšis geriausia pagal kainos ir kokybės santykį: ji ypač gerai ir ilgai dega, joje mažai nedegių priemaišų.

Anglis

Akmens anglis Lietuvą pasiekia dažniausiai iš Rusijos. Tai vienas iš kaloringiausių kuro rūšių.

Akmens anglis skirstoma į kelias frakcijas pagal stambumą. Mažiausios frakcijos yra anglies granulės, kurias galima naudoti ne tik paprastuose kietojo kuro, bet ir automatiniuose granuliniuose katiluose su kuro talpa. Dėl tokio panaudojimo galimybės reiktų pasitarti su katilų gamintojo atstovais, nes ne visi katilai gali būti tam pritaikyti.

Anglis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje parduodama specializuotose statybinių prekių parduotuvėse ir anglies aikštelėse, kur anglis yra rūšiuojama ir pilstoma į mažesnes talpas – didmaišius po 1000 kg, taip pat maišus po 25 ar 15 kg.

Akmens anglis kaina yra lyginama su medžio granulėmis, tik kaloringumas yra aukštesnis. Dėl šios priežasties akmens anglį kūrenti apsimoka labiau. Anglis kaina sunkiai konkuruoja su malkomis ir briketais, tačiau ji labai praverčia esant didesniems šalčiams.

Nuolatos vyksta akmens anglis akcija, todėl rekomenduojama įsigyti didesnius kiekius ir sutaupyti daugiau.