Malkos

Kas svarbu renkantis malkas namų šildymui?

Pirmiausia reikia nuspręsti, kurios kaitrumo grupės malkos jums priimtiniausios, pasverti kainos ir kaloringumo santykį. Taip pat verta įsitikinti, ar malkos parduodamos skaldytos, džiovintos, ar ne. Neparuoštas malkas reikės kapoti pačiam, laikyti sausoje vietoje iki kol išdžius. Svarbu pasirinkti ir tinkamą medieną iš pasirinktos kaitrumo grupės. Pavyzdžiui, ąžuolas gerokai dervingesnis nei beržas, tad teks dažniau valyti šildymo sistemą, be to, jis dega kaitriau, kas gali atsiliepti jūsų katilo ilgaamžiškumui.

medžio granulės žemos kainos
  • Beržinės malkos

  • 95€/m3

  • Vilnius, Kaunas, Klaipėda

  • Ąžuolinės malkos

  • 103€/m3

  • Vilnius, Kaunas, Klaipėda

malkos kavinems
  • Malkos kavinėms/laužams

  • 190€/m3

  • Vilnius, Kaunas, Klaipėda

Malkos geriausia kaina Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Utenoje, Alytuje, Panevėžyje, Trakuose, Šiauliuose

Malkos – turbūt seniausiai naudojama kietojo kuro rūšis. Paprastai jos minimaliai apdorotos, naudojimui tiekiamos lengvai atpažįstama pliauskų forma. Tai – taip pat atsinaujinantis kuras, tačiau jų paklausa gali viršyti kiekį, kuris viename ar kitame regione gali ataugti. Šią problemą galima spręsti protingai eskploatuojant miško resursus, taip pat – naudojant modernius, didesnio efektyvumo kuro katilus.Malkoms mediena dažnai renkama žiemos mėnesiais: šiuo metu lengva prieiti sukietėjusiu gruntu į mišką, taip pat nukristus medžius transportuoti. Be to, šaltuoju metų laiku pati mediena yra sausesnė. Nukirsti rąstai gabenami į medžio apdirbimo vietą ar tiesiai į vartotojo namus. Dažnai žmonės pliauskas pasiruošia patys: pjauna ir skaldo iki tinkamos kūrenimui formos.

Malkos

Malkos – tradicinis lietuviškas kuras, tinkantis beveik visiems kietojo kuro katilams. Malkos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose parduodamos kubiniais metrais, vežamos sunkvežimiais palaidos arba surištos į dideles paletes. Geriausia malkas pirkti pavasarį, nes tada medienoje mažiau drėgmės. Sausos malkos parduodamos mažesnėmis pakuotėmis.

Kokios malkos yra geriausios?

Populiariausios yra beržinės malkos, nors neatsilieka ir uosinės. Mažiau populiarios yra eglinės ir pušinės malkos bei medžio atraižos. Spygliuočiai turi daug dervos, be to jų kaloringumas kiek mažesnis, todėl jų reikia kiek daugiau. Tiesa, pasiūla irgi yra atitinkamai didesnė.

Įdomu tai, kad malkos kaina nusileidžia kitoms kuro rūšims, pavyzdžiui granulėms ir briketams. Priežastis paprasta – malkas reikia paruošti, pjaustyti, skaldyti. Retai kada parduodamos nesuskaldytos malkos (tam reikalingas geras kirvis, daug laiko arba speciali malkų skaldyklė).

Malkos pigiau parduodamos didesniais kiekiais. Rekomenduojama malkas pirkti iš karto dviems sezonams (jei tik yra kur jas laikyti). Priežastis paprasta – jei malkos bus drėgnos, dalis jų iki kito sezono išdžius.

Dėl malkų kiekio ir pristatymo kainų teiraukitės nurodytais kontaktais.